Juubelikontserdi järellausumisi 2013

August07
Sulle, Urve!
Millal saame sinna maale
kus aga Urve uhkelt troonib
Riinimandat vapralt roolid
Augustit ka visalt lihvib
puhkehetki ei saa tihti
Riinimandal hõissa-hõissa
meie väike vägi hõiskab
Urve, Sulle rõõmu-jõudu
südame ja silma kaudu
soovime, et rõkkaks põued
õnne tuppa, õnne õue
Usku, lootust, armastust just
soovib Sulle Sinu August

Gustav Kutsar
Hääd juhendajad ja kooriliikmed!
Kui istusin Rapla kirikus juubeliüritusel, siis kogesin seda tõelist hingestatud laulmist nö “laulu sisse minekut”, kus laulja kaotab oma isikliku personaalsuse ning kogu hingest laulab ja hingab nii, et see sulandub kõigi teistega!
Oli tahtmine oma kõnes väljendada kõiki neid emotsioone, mis kohapeal mind valdasid, kuid mulle kavas eraldatud 3 minutiga sain öelda vaid need kolm lihtsat tõdemust, mis puudutavad igaüht:
kui igaüks meenutab seda, kuidas ta koori, laagrisse, loovstuudiosse, teatrisse esimest korda sattus (kas vanemad suunasid, Urve või keegi teine kutsus), siis on põhjust neid kõiki selle eest tänada – sellest sai algus!
kui igaüks meenutab korraks mõnda hetke, kus oli raske laulda, raske kohal käia, raske jätkata või midagi muud, ent ometi leidsid endas jõudu, tahet, soovi raskusest üle olla ning jätkata – siis on põhjust nii täna kui ka edasipidi enda üle uhke olla!!
kui igaüks meenutab, mida on ta saanud, leidnud, avastanud – olgu lauldes, mängides, luues, teatrit tehes vms – ja seda kõike tänu nendele andekatele juhendajatele, kaaslastele, toetajatele – siis on põhjust üliõnnelik olla, sest need hetked, anded ja see suurepärane sõpruskond jääb terveks eluks!!!
Väljendan siinkohal veel emotsioone, mis juubelipidustuste aegu mind haarasid.
Esiteks olin pimestatud sellest särast, mis igaühe silmist/hingest/olemusest välja kiirgas.
Teisena olin vapustatud sellest andekuse kontsentratsioonist, mis ühte paika sel hetkel tekkis.
Kui kirikus rääkisin teile sellest, et enamasti loeb preester teenistusel pühakirja, ütleb eestpalvet, peab epistli – siis teie oma lauludega tegite seda kõike preestri asemel palju suurema hingestatusega ja võimsamalt –
… ning minu kolmas tundmus teie laulmise ajal oli see, et iga laul, mida laulate – ülendab ja pühitseb ka teid ennast selle pühaliku sõnumi läbi ja muudab teid palju paremaks inimeseks – isiksuseks!
Olgu õnnistatud teie eluteed, mis laulmise ja koostegutsemise läbi on sillutatud!

Urve ise
Uku Masing ” SÕNAD ON VAID VARI OLNUST” Ime sündis ühendatud südametena. Tänulikkus kõigest, mida anti kogeda … ja sõnad tõesti ei väljenda …
Tunne oli taevalikult hea eile! Aitäh. (Kadri Kaljumets)
Süda on armastust ja rõõmu täis 🙂 Aitäh, Riinimanda (Kaie Koit)
Eha Meidla: Tere! Eilse peo eest hästi suur aitäh! Oli väga tore!
1) Kontserdi kõla oli imearmas – nii puhas, särav ja väga hea tämbriga
2) Pidu kultuurimajas muidugi käis ülivõrdes
3) Sa ise olid nii kena nagu ma Sind kunagi varem pole näinud!!! Hästi kena soeng ja väga maitsekas kleit. Tekkis kahtlus, et Sul on sobing kellegagi teispoolsusest, sest 60 Sa küll ei saanud. Tegelikult ma tõesti ei mäleta, et Sa oleks kunagi nii ilus välja näinud! Seda avalikuks ei paneks
4) Väga hästi õnnestunud laudade paigutus (st mitte lauad, vaid seltskonnad neis). Super!
5) Riini raamatu eest muidugi ainult tänu, sest plaat ka veel sees!
6) Korvist saadud sentents oli mulle nagu rusikas silmaauku.
7) Kokkuvõtteks – imeline!

Karin Ratas
Tahtsin teid tänada eilse imekena õhtu eest. Kontsert oli meeliülendav ja pidu Kultuurimajas tõestas veelkord, et noorus ei ole hukas:). Lihtsalt imeline!
Urvele meie poolt veel suured õnnesoovid! tervitadesKarin seda avalikuks mitte panna
Marju Bachmann: Leidsin hommikul Markuse kotist Riinimanda armastuse raamatu. IMELINE. Tahtsin teile kirjutada, et tõesti igast lehest õhkub armastust ja seda müstilist ja erilist vaimsust. Tuli lausa kananahk ihule ja silma valgus vesi, nii ilus oli. Ja on ütlemata hea meel on ,et Markus ka selles õhkkonnas saab sirguda meheks, meheks kellel on vaimsemad väärtused ja muusika hinges. Ja toreda üllatusena leidsin ka meid Merlega sealt. Aitäh. Väga suur au on kuuluda kas või väikse osana sellese ühendusse. Ja alati nõus abistama, praegu ainult põnn seab omad võimalused kaasas käia. Aga loodetavasti kestab Riinimanda armastust veel kauaks ajaks ja rõõmustab paljusid südameid. Aitäh elamuste eest ning rõõmu ja rahu südamesse, vaimustuses Marju 🙂

Heli Kendra
Aitäh kutsumast ja kontsert oli kõigele külmale ja vähesele kokkuharjutamisele vaatamata väga liigutav ja kaunis. Ja kontserdi lõpus tuli juba pisargi.
Kahju, et pidin pidust varakult lahkuma. Aga me avasime Ainiga sinu auks veinipudeli ja lugesin Riinimanda raamatu kaanest kaaneni läbi. VÄGA armas raamat! Aga seepeale tuli mulle meelde see kunagine unenägu, mida ma enne Raplast ära kolimist nägin, kuidas ma kuulen kuskilt imeilusat laulu (tookord ei olnud Riinimanda muusikaliselt veel sellisel tasemel nagu ta praegu on, aga oli mingi kuuenda meelga juba tunda, kuhu poole see kõik teel on) ja et ma tahan kuulama minna, kes seal nii imeliselt laulab, aga mind peatatakse uksel, sest ma olen kontserdile hilinenud ja hilinejaid ei lasta enam sisse. Ja kogu mu toonane unenägu koosneski edasi sellest, kuidas ma kuulan, kõrv vastu ust ja kuigi ei näe, siis TEAN, et see on sinu koor, kes seal laulab. Ja praegu mõtlen, et see unenägu oli justkui ennustus, mis ongi täide läinud. Elu on mind mujale ja muude asjatoimetuste juurde viinud ja ma tean, et mu valikud on minu jaoks õiged, aga… elus kord on juba nii, et mingeid valikuid tehes pead loobuma millestki. Mina loobusin Riinimandast, sest kõike toredat ja meeldivat korraga teha lihtsalt ei jaksa, meile kõigile on antud ainult üks keha (oleks mitu keha, oleksin oma teise keha kindlasti Raplasse toimetama jätnud). Sest ei saa salata, et Riinimanda – periood oli mu elus üks väga oluline ja väga õpetlik ja arendav periood, mis avas ukse paljude asjade juurde, mida ma ilma sellise kogemuseta poleks lihtsalt julgenud teha ega vastugi võtta. Rääkimata sellest, et sa olid mu jaoks justkui vaimne ema tookord, keda ma aegajalt kuulasin ikka suu täitsa ammuli (ja sageli ei osanud seisukohta võtta, et mis värk see kõik üldse on). Ma olin elanud ja kasvanud nii teistsuguste tõekspidamistega maailmas, et ma võin julgelt öelda, et kui ma poleks sinuga tutvunud, oleksin tänaseks hoopis üks teistsugune inimene ja teeksin kõike, mida ma praegu teen, hoopis teistmoodi (ja nii mõndagi olulist jätaks üldse tegemata – kas ei taipaks või ei julgeks).
Ja veel tuleb mul aegajalt ikka ja jälle meelde ühe Saaremaa laagri lõpp /tegelikult oli see Hiiumaa murdelauludepäevade lõpuhetk mere ääres/, kus kuskil mere ääres lasksid sa kooril laulda Pillele ja mulle ja Marge Lengile, kes tookord kaasas oli – igaühele tänuks ühe laulu… ja siis, kui need kõik olid lauldud ja sa plaanisid juba bussi juurde minna, hüppas äkki koori ette Pärt, kes oli tookord vist kuskil 9-10-aastane, teatas, et nüüd nad laulavad sulle ka… ja koor laulis tema “dirigeerimisel” (mis koosnes peamiselt ägedast vehkimisest) “Uhti-uhti-uhkesti”. Ja ma ütlesin laulu lõppedes sulle: pane tähele, sellest poisist saab tulevikus dirigent, tal on uskumatult ilmekas käsi. Kas tead, alati kui ma Pärti koori ees näen, meenub mulle see hetk Saaremaal, sest tal ongi tõesti uskumatult nõtke ja ilmekas käsi. Kui sina kehastud koori ees armastust kiirgavaks juhiks, siis tema kehastub lihtsalt muusikaks (ja mõlemad on minu arust parimad variandid, mis ühe laulva inimese ees üldse olla saavad). Igatahes – ole tänatud, et olemas oled ja ole terve ja ole hoitud! Heli

Liis Heinla
Armas Urve! Tänase kontserdi kajana: Selline vägi noori inimesi – andekaid, ilusaid, üheskoos, lihtsalt seetõttu, et Sina kutsusid. Tundub, et “riinimandamaagia”, see miski, see Sinu võlukepikesest sündinud armastus muusika ja kaaslaste vastu seob aastateülesena. See on imetlusväärne nähtus.
Sulle, palju ilusaid hetki. Jaksa meie laste seast avastada andeid, jaksa neid innustada oma andeid välja arendama. Sul on ürgne jõud. Tänan. See ka isiklik väga, sael kodukal ehk ei peaks olema

Anneliis Heinla
Hääd lauljad!
Kindlasti rõõmustab igat koorijuhti see, kui tema koori tuleb teiesugune noor. Palun laulge. Laulge palju ja innustage selleks ka oma lapsi. See, mismoodi kiirgab teist välja armastus muusika ja muusikategemise – eriti koostegemise vastu, see innustab ja ülendab kuulajaid. Ma tänan teid.
loodan, et teie seas on mõni, kes tahaks innustada järgmise põlve lapsi ja noori – olla neile innustajaks, kokkuliitjaks. Lahutajaid on meie ühiskonnas palju. Liitjaid vähevõitu.
Tahet ja armastust teile kõigile, suure lugupidamisega, Anneliis

Maiu Linnamägi
Tõepoolest, tänasel kontserdil oli kogu aeg soov mitte hingata ja tahtmine nutta. Ja veel see vaba ja loominguline vaim ja lausa tuntav armastus, mis kultuurikeskuse peol ruume täitsid Aitähh, aitähh, aitähh!

Kaisa Rääk
Tugev üksus! Imeline õhtu oli!

Harald Eek
No hommik, armas Laps,
olen veel siiani laupäevase mójusfääris, kontsert kirikus oli suurepärane ja väga hinge minev, kohe väga-väga puudutav ja ilus-valus korraga!!!!!!!!!!!!
No ikka hullult meeldis………. ::))
Edasine rahvamajas andis sellise energialaksu, et seda on võimatu kirjeldada…, nii tore oli endisi lauljaid näha ja ometi ka mingi kurbus samaaegselt…
Kui me sinuga vahel mingites asjades oleme otseses eriarvamuses, siis laup kogetu andis TINGIMUSTETA sõnumi, et see, mida oled koos noortega 20 aasta jooksul teinud , on imetlust ja kadestamisväärt ! See emotsioon ja energia, mis kogu rahvamaja täitis, on sõnul seletamatu ja püsib minus veel praegugi, aitäh öelda oleks liiga vähe…….
Kahjuks väsisin ära ( ma ju tablette sóón ) ja …. see välja ….läksin 23 paiku koju, hing helge ja habras ühtaegu…., uni ei tulnudki peale, nii palju mälestusi ja hetke emotsioone ….. Armas Urve, saatku Kõigevägevama kaitse ja hool sinu tegemisi ! Tänud! Siiani raputatud olekus Harald. Sain väikse kriitka ka, et ma olevat liiga pikka kónet saalis pidanud, sorry! ( Tegelt oleksin tahtnud rohkemgi rääkida ! ::))

Heidi Gil
Urve, tegelikult on raske sõnu leida kirjeldamaks emotsioone, mille osaks oli au saada…Sa oled jumalik inimene ja on ikka ülim, kuidas oled suutnud annetel avaneda ja erinevused ühte põimida! Nii ilus on vaadata julgust ja vaprust teha oma asja, ja nagu elus juhtub – kes südamega teeb, see südametesse jõuab! Ma olen siiralt tänulik selle eest, et räägite ebaeestlaslikult palju armastusest, see loob oskuse ka seda väljendada. Suur tänu ja kõike paremat Sulle ja Riinidele!